Być sobą na nowo

„Możliwe, że do tej pory poświęciłeś wiele czasu i energii uzdrawiając doświadczenia nadużycia i całkiem możliwe, że nadal nie widzisz rezultatów, jakich pragniesz. To zrozumiałe. Niestety odkryłam, że wiele technik, praktyk i narzędzi, które mają służyć wyjściu ponad przemoc opiera się na naprawianiu siebie i ponownym zdefiniowaniu siebie poprzez historię doświadczonych nadużyć. Ja mam do tego zupełnie inne podejście.

Uważam, że nie chodzi o to, aby się naprawiać, aby odzyskać wolność, bo przyjmując taki model z góry zakładamy, że jest z nami coś nie tak i szukamy rozwiązań, aby naprawić ten problem. To staje się studnią bez dna. Nigdy nie sięgamy jej dna, bo ciągle nie czujemy się w pełni naprawieni. Zamiast tego mamy wrażenie, że kręcimy się w kółko zastanawiając się, czy to się kiedykolwiek skończy i oczekując, aż nadejdzie dzień ostatecznego uzdrowienia czyli „naprawienia”.
 

Technika ROAR obala stare paradygmaty radzenia sobie z przemocą. Nie ma potrzeby naprawiania siebie ani definiowania się na nowo poprzez pryzmat trudnej przeszłości. Pokazuje się jak dokonać wyboru i raz na zawsze skończyć z nadużyciem oraz nigdy więcej nie pozwolić mu zdominować całego twojego życia.”

Dr Lisa, "Rozkwitaj w życiu"