ROAR! - Uwolnij się z Ograniczeń
Opinie o metodzie znajdziesz TUTAJ


Co to takiego ROAR?

Totalnie Żywa Orgazmiczna Rzeczywistościa… czyli ROAR (Radically Orgasmically Alive Reality)

ROAR to również nazwa techniki, którą stworzyła  dr Lisa Cooney (USA) - psycholog z 25-letnim doświadczeniem w pracy z przemocą i uzdrowicielka, która po latach traumatycznych przeżyć z dzieciństwa uzdrawiając sama siebie i tworząc pełne szczęścia, radości i spełnienia życie przekroczyła paradygmat radzenia sobie z przemocą. Uważa, że nie ma potrzeby naprawiania siebie ani "definiowania się na nowo poprzez pryzmat trudnej przeszłości". Zamiast tego, techniką ROAR proponuje usunięcie rdzennego, niszczącego przekonania jakie nałożyła na siebie osoba doświadczająca przemocy. Umożliwia to zmianę - z opartego na przemocy fundamentu życia - na nowe, wzmacniające i autentyczne wartości jakimi zawsze byliśmy.
 


Na jakiej zasadzie działa technika ROAR?

ROAR pokazuje, że "Istnienia którym jesteś nie można zniszczyć". Może zostać rozbite na kawałki w wyniku doświadczonej przemocy. Możesz czuć się zniszczona, ale jeśli tylko pozwolisz się poprowadzić możesz pozbierać wszystkie elementy siebie i na powrót stać się całością. A kiedy jesteś całością przeszłe nadużycia, traumy, tragedie, rozwody, cokolwiek to było, już nigdy nie będzie mieć nad tobą władzy.Jak wygląda sesja ROAR?

W czasie sesji ustalasz jaki jest cel sesji. 
Poprzez oddech i położenie rąk na sercu i brzuchu kontaktujesz się z ciałem oraz informacjami jakie ono przechowuje. Bo ciało pamięta, nawet jeśli Ty nie pamiętasz/ wyparłaś/ zapomniałaś/ nie chcesz do tego wracać - ciało pamięta i prowadzi do uzdrowienia. 
W czasie przebiegu spotkania podążasz do rdzennego przekonania na swój temat, w które dawno temu (najczęściej we wczesnym dzieciństwie/w okresie prenatalnym) uwierzyłaś i od tamtej pory  funkcjonujesz przez nie w całym swoim dalszym życiu - tak widzisz i oceniasz siebie i świat - to jest twoja Klatka Ograniczeń.


Klatka Ograniczeń składa się z wyparcia własnego istnienia, obrony przed byciem autentycznie sobą, odłączenia się od świadomości i oddzielenia od swojego twórczego potencjału i talentów. Robisz to podświadomie, najczęściej nie zdając sobie z tego sprawy. 

Zatem jeśli jest w Tobie coś co brzmi jak... nie potrafię/ nie mogę/ nie wolno mi/ jestem niewystarczająca/ jestem niekochana/ jestem nieważna/ jestem niewarta lub coś podobnego - wiedz, że to jest właśnie niewidzialna Klatka. Jeśli wiesz i czujesz, że w Twoim życiu dostępne jest coś wspanialszego niż to co masz, ale z jakiegoś powodu NIE MASZ DO TEGO DOSTĘPU - to jest to Klatka Ograniczeń i możesz to zmienić.
Czujesz i wiesz co jest możliwe, a jednocześnie nie możesz tego mieć -  jak szyba, nie widać jej, jest przeźroczysta a jednocześnie nie da się przez nia przejść - nie dlatego że taka jesteś, tylko  dlatego że kiedyś, dawno temu w jakiejś sytuacji uwierzyłaś w kłamstwo  (wypowiedziane lub niewypowiedziane) że  właśnie TAKA JESTEŚ - nie umiesz, nie potrafisz, nie zasługujesz itp.
Możesz to zmienić.
Techniką ROAR możesz uwolnić się z Klatki Ograniczeń - docierasz do tych rdzennych przekonań o sobie i usuwasz je, tak jak wyrywa się chwasty, i dzięki temu odzyskujesz siebie - swoja twórczość, radość, miłość...Czym ROAR wyróżnia się od innych technik?

Większość technik skupia się na znalezieniu tego, co się zepsuło i jest do naprawy (rozpatrujesz przeszłość, rozważając "jak to się stało", ""kto mi to zrobił" itp.). Potrzeba na to dużo czasu, energii i regularnych spotkań aby "naprawić siebie". Natomiast już samo założenie, że jest w nas coś do naprawy jest błędne - jesteśmy doskonali w swojej indywidualności i niepowtarzalności - a tym co należy znaleźć i skutecznie usunąć jest kłamstwo w jakie uwierzyłaś. Usuwając kłamstwo - całkowicie zmieniasz podstawę z jakiej funkcjonujesz w życiu, w relacjach, ze swoim ciałem, w biznesie.
Wielu z nas nauczyło "przezwyciężać problemy", "usuwać przeszkody" w swoim życiu. Drugą rzeczą jaka wyróżnia technikę ROAR jest to, że głównym celem nie jest po prostu pozbycie się i usuniecie problemu jaki cię męczy. Usunięcie problemu jest jednym z kroków techniki. Celem sesji jest pójście znacznie dalej niż tylko do "nie mam problemu" - celem jest odkrycie tej energii i tej przestrzeni z jakiej chcesz żyć, funkcjonować, być kiedy... nie ma problemu. I tu bardzo często pojawia... problem... bo mając ten problem od zawsze, zwyczajnie nie wiesz jak wygląda życie bez niego. Spokojnie, to też obejmuje technika ROAR - odkryjesz to w sobie. Brzmi jak duża sprawa, prawda? Bo to jest duża sprawa. Jak powiedziała dr Lisa - jedną sesją ROAR można przetransformować tak wiele jak przez przynajmniej 2/3 regularnej dwuletniej terapii.

Tutaj możesz obejrzeć i odsłuchać po angielsku z polskim tłumaczeniem jak technika ROAR wygląda w praktyce w prowadzeniu dr Lisy (należy podać e mail i utworzyć hasło - nagranie będzie dostępne w bibliotece plików): https://www.drlisacooney.com/offers/D2LNxtkF

Technikę ROAR znam i stosuję od 2017 roku, ze wspaniałymi rezultatami w moim życiu zawodowym i prywatnym. W lutym 2020 roku wzięłam udział w pogłębionym szkoleniu dla Praktyków ROAR i od tego czasu mam uprawnienia i prowadzę sesje indywidualne tą metodą.