Zdanie oczyszczajace

Jednym z narzędzi Access Consciousness jest zdanie, tak zwane "oświadczenie oczyszczające" lub "oświadczenie odkreowujące" ang. "clearing statement".

Film z polskimi napisami (włączysz je kołem zębatym)

Oświadczenie zostało stworzone w taki sposób, aby oczyścić wszelkie drogi jakimi kupiliśmy i uznaliśmy za prawdę coś co prawdą nie jest. Na początku oświadczenie było opisowe czyli dłuuugie, za długie do wygodnego używania - zatem w codziennym użyciu niezbyt praktyczne. Dlatego zostało skompensowane do "słów kluczy" - jest takim pękiem kuczy - każde słowo to klucz, który oczyszcza inny sposób w jaki uznaliśmy kłamstwo za prawdę i przez nie realizowaliśmy swoje życie.

- Czy te słowa układają się w logiczne zdanie?
- Nie

- Czy musisz rozumieć oświadczenie aby zadziałało dla Ciebie?
- Nie, choć na każdej klasie bars jest ono wyjaśniane

Jak brzmi oświadczenie?
o tak:
Zgoda, Niezgoda, Dobrze, Źle, POC i POD, Wszystkie 9, w Skrócie, Ponad, Nuklearne Sfery®

- ma to sens?
- żadnego ;-)

- a działa?
- a sprawdź sobie sam ;-) jak zmieni się energia:

Wszędzie, gdzie kupiłeś kłamstwa innych ludzi jako prawdę i gdzie okłamywałeś samego siebie, żeby uczynić prawdziwym to, co nie jest prawdą o tobie, czy teraz to oczyścisz, zniszczysz i odkreujesz?
Tak?
Zgoda, Niezgoda, Dobrze, Źle, POC i POD, Wszystkie 9, w Skrócie, Ponad, Nuklearne Sfery®


I jeszcze dokładny opis wyjaśniający poszczególne słowa :-) 

Jednym z narzędzi Access jest Oświadczenie Odkreowujące:
Zgoda, Niezgoda, Dobrze, Źle, POC i POD, Wszystkie 9, w Skrócie, Ponad, Nuklearne Sfery®.
Oświadczenie Odkreowujące Access® jest jak magiczna różdżka. Czy kiedykolwiek chciałeś posiadać umiejętności zmiany rzeczy tylko poprzez poproszenie ich o to? To właśnie robi oświadczenie odkreowujące.
Jest ono tak zaprojektowane, aby zebrać i oczyścić energie. Nie musisz wszystkiego rozumieć, aby to działało. Jest to tak zaprojektowane, aby ominąć twój logiczny umysł. Jeśli twój logiczny umysł byłby w stanie rozwiązać to, co nie działa w twoim życiu, to czyż nie zrobiłby tego do tej pory? Oświadczenie odkreowujące ma za zadanie dotrzeć do twojego „chorego umysłu” – tam, gdzie znajdują się wszystkie jego odpowiedzi dotyczące życia.

Zgoda & Niezgoda, Dobrze & Źle:
oznacza to, co jest właściwe, dobre, doskonałe i poprawne w danej sytuacji oraz to, co jest niewłaściwe, złe, okropne, złośliwe, okrutne i straszne w danej sytuacji. Najbardziej blokują nas rzeczy, które uważamy za właściwe, dobre, doskonałe i/lub poprawne, ponieważ nie chcemy ich stracić, bo kiedyś podjęliśmy decyzję, że są dla nas właściwe.
POC:
point of creation – punkt tworzenia myśli, uczuć i emocji bezpośrednio poprzedzający podjęcie decyzji o tym.
POD:
point of destruction – punkt destrukcji, likwidacji, czyli wszystkie sposoby, poprzez które niszczysz siebie, żeby utrzymać w egzystencji cokolwiek oczyszczamy.
Wszystkie 9:
oznacza 9 warstw tego, co chcemy energetycznie oczyścić.
Dłuższa wersja wyjaśnienia wszystkich 9 mówi o tym:

  1. W jaki sposób uczyniliśmy to właściwym, dobrym, doskonałym i poprawnym lub złym, okropnym, złośliwym, okrutnym i strasznym?
  2. Jak to nas umniejsza?
  3. W jaki sposób to sprawia, że czujemy się absolutnie, całkowicie, zupełnie, nieodwołalnie, nieskończenie, wiecznie i nieustannie bez znaczenia?
  4. Jakie nagrody czynią to właściwym, dobrym, doskonałym i poprawnym lub złym, okropnym, złośliwym, okrutnym i strasznym?
  5. Jako (______________) jakich wyborów dokonałeś lub dokonujesz?
  6. Jako (______________) jakiego rodzaju kreacja tworzy zobowiązania do kreowania naszych ograniczeń?
  7. Jako (______________) jak wiele ograniczeń wymiarowości pozwala temu istnieć?
  8. Jako (______________) jak wiele kontroli, ograniczeń, definicji, form, struktur, znaczeń, liniowości i koncentryczności używasz, aby pozwolić temu istnieć?
  9. Jako (______________) czego nie jesteś gotowy zniszczyć, co pozwala temu istnieć?
W Skrócie:
oznacza to „jakie to ma znaczenie, a jakiego nie ma znaczenia, jaka jest za to kara i jaka jest nagroda”. To krótsza forma.
W dłuższej formie w skrócie oznacza: Co (______________) dla nas oznacza? Jak sprawiamy, że jest to bez znaczenia? Za co się karzemy i torturujemy w relacji z tym? Jakie są za to nagrody? Ile warstw i nie-warstw mamy w relacji z tym? Ile bzdur oraz bezsensownych bzdur posiadamy w relacji z tym?
Ponad:
oznaczają uczucia i odczucia w naszym ciele, które nas zmrażają i powodują, że zastygamy. Wyobraź sobie, że dostałeś rachunek o wiele wyższy niż się spodziewałeś i masz ochotę krzyczeć ze złości. Kiedy dostajesz taki rachunek, wszystko nagle zatrzymuje się i utrwala w czasie, przestrzeni, wymiarze i rzeczywistości. I to jest właśnie „Ponad”. Mamy wiele takich obszarów w naszym życiu, które w najmniej spodziewanej chwili, wprowadzają nas w taki stan zamrożenia. Zawsze, kiedy masz takie uczucie to jest właśnie tym „Ponad”, które cię więzi.
Ponad zawiera wszystko, co jest ponad wiarę, przekonanie, rzeczywistość, wyobraźnię, koncepcję, percepcję, racjonalizację, wybaczenie i wszystkie inne Ponad. Ponad to zazwyczaj uczucia i odczucia.
Nuklearne sfery:
grupa i jej punkty widzenia (nuklearne sfery) oznacza sfery życia, w których pomimo ciągłych prób nie uzyskujesz żadnych rezultatów.
Czy kiedykolwiek próbowałeś obierać warstwy cebuli i to doprowadziło cię do niczego innego oprócz łez? Jeśli nigdy nie możesz dojść do sedna sprawy, masz do czynienia z nuklearnymi sferami. Większość tego, co próbujemy obierać z naszej cebuli, w rzeczywistości nie jest zupełnie tą cebulą, lecz jest nuklearnymi sferami.
Nuklearne sfery są trochę jak bańki mydlane, które dmuchane są w twoim kierunku. Kiedy próbujesz rozbić jedną bańkę, pojawia się kolejna i problem nie znika. Źródło problemu jest zawsze tam, skąd wychodzi, a nie w samych bańkach. Dlatego próbując rozbijać bańki (niszczyć), nigdy nie zlikwidujesz problemu.