6 dobrych powodów czemu warto robić Access Bars dzieciom i młodzieży

Moje doświadczenia w pracy z dziećmi Access Bars na niesamowite rezultaty u dzieci i młodzieży. Przez lata mojej pracy indywidualnej i prowadzenia certyfikowanych klas Bars miałam możliwość pracowania z ludźmi w różnym wieku. Najmłodsza Uczestniczka miała 5 lat i z powodzeniem nauczyła się robić Bars! Powiem więcej robiła go tak wspaniale, że pozostali uczestnicy zajęć prosili czy może zrobić Barsa również im. 

Dzieci odbierają sesję Bars z radością i jest ku temu kilka powodów... 
  1. Kiedy robisz sesje Access Bars dziecku jako rodzic czy opiekun jest to wasz bardzo osobisty, wspólny czas. To jest nieoceniony skarb.
  2. Sesji Access Bars nie da się zrobić źle i dla dzieci i młodzieży przeciśniętych przez maszynkę" szkoły, testów, rywalizacji i oceniania robienie Barsa jest często czymś zaskakującym - w znaczeniu: "jak to? robię ok, potrafię, ale super!" - powstaje zaufanie do siebie, rozluźnienie bo nie muszę spełnić oczekiwania "jak ma być to zrobione". Nie ma oceniania jest za to wsparcie i docenienie umiejętności. Bezcenne.
  3. Dzieci są bardzo otwarte - poznają, emocjonują się, kształtują swoją osobowość, to wiecie szczególnie mając w domu nastolatki "wichry sympatii i antypatii rówieśniczych", dramaty i tragedie z małych i dużych rzeczy czy zdarzeń - domowa jazda bez trzymanki. Access Bars zmniejsza tą trampolinę uczuć i domowe życie na kilka tygodni staje się jakby bardziej sielankowe.
  4. Przy zastosowaniu Access Bars dzieciom jest łatwiej: potrafią dłużej się skupić, szybciej i łatwiej się uczą, mają lepsze stopnie, lepiej odnajdują się wśród rówieśników, jasno wyrażają swoje potrzeby i rozwijają umiejętności. Same proszą o barsa. - to z relacji rodziców .
  5. Zauważyłam że już małe dzieci przy regularnych sesjach Access Bars zaczynają naturalnie podążać za tym co je interesuje. Zamiast grać na komórce zaczynają zajmować się czymś co NA PRAWDĘ sprawia im radość i jest ekscytujące. Dzieje się to w sposób naturalny.
  6. Łagodzą się problemy i dolegliwości np. po jednej sesji Access Bars chłopiec (6 lat) przestał moczyć się w przedszkolu co wcześniej zdążało mu się codziennie. 
Uwagi: 
* barsy dzieciom robi się krócej niż dorosłym, im młodsze dziecko tym krótsza sesja 
* boisz się że dziecko nie będzie chciało leżeć w czasie Bars - nie szkodzi, mam na to sposoby - jak zachęcić dziecko do barsa mówię szczegółowo na moich zajęciach 
* na moich zajęciach dzieci mają dużo przestrzeni, dzięki praktyce terapeutycznej dbam o to, aby na zajęciach czuły się po prostu dobrze <3
* nie zmuszaj dziecka do przyjścia na kurs i nauczenia się Access Bars tłumacząc np. "naucz się to będziesz robić mamie" - nikt nie lubi być zmuszany,  to może mieć odwrotny skutek - zniechęci do metody i nie buduję waszej relacji. Każdy ma wolna wolę, pamiętaj o tym.

Gary Douglas, założyciel AC w dzieciach i młodzieży widzi przyszłość tego świata. Dlatego na każde zajęcia rodzice/opiekunowie mogę zabrać bezpłatnie dzieci i młodzież do 16 roku życia, a między 16-18 rokiem życia udział w zajęciach to 50% ceny. 


Zapraszam z dziećmi na jednodniowe certyfikowane zajęcia na których nauczysz się jak wykonać sesję Access Bars (informacje tutaj, aktualne terminy tutaj) oraz na sesje indywidualne. Zapisy telefoniczne: Katarzyna Przyszewska tel. 698 469 374


Pozostałe artykuły o Access Bars TUTAJ


Poniżej wideo ze spotkania Garego Douglasa z dziećmi - polskie napisy: